Konkurrencevindere 2015

Konkurrencer

Her kan du se vinderne af idényts konkurrencer fra 2015.

Vindere af hovedkonkurrencer 2015

idényt nr. 1 - Masser af Bosch-produkter samt abonnement til Gør Det Selv eller BO BEDRE til en samlet værdi af 18.429 kroner: 

Annette Lyager, Odense

Dorte Jørgensen, Høng

Peter Kappendrup, Assens

idényt nr. 2 - Stiga robotplæneklipper til en samlet værdi af 11.995 kroner:

Bo Kømler, Frederiksberg

Margit Skyldahl, Farsø

Mona Mouritsen, Nykøbing Mors 

idényt nr. 3 - iPhone 6, Apple Watch samt magasin abonnement til en samlet værdi af 10.000 kroner: 

Jens-Thos Schønemann, Nykøbing Mors

idényt nr. 4 - Vaskesøjle fra Miele inkl. 1 års forbrug af Miele TwinDos-vaskemiddel til en samlet værdi af 24.188 kroner: 

Louise Frandsen, Viborg

idényt nr. 5 - Weber Genesis gasgrill til en værdi af 7.495 kroner: 

Britta Madsen, Fåborg

idényt nr. 6 - Lux Plus terrassevarmer til en værdi af 2.000 kroner:

Carsten Hansen, Odense

Dorthe Schau-Seidler, Nykøbing

Anni Kensen, Frederikshavn

Poul Vendorf, Stenløse

Connie Rasmussen, Odense

Foto-konkurrencer:

Påskekonkurrence - 1. præmie: Bosch GL-80 støvsuger til en værdi af 2890 kroner:

Pia Sand, Middelfart

Påskekonkurrence - Quizmysteriet til en samlet værdi af 1895 kroner:

Kirsten Skov, Herning

Anita Nielsen, Herlev

Inger-lis Møller, Ringkøbing

Tove Due, Hornslet

Bibi Nielsen, Munkebo

Danmarks grimmeste have - 1. præmie: Texas havemaskiner til en værdi af 22.755 kroner: 

Annette Larsen, Havndal

Danmarks grimmeste habe - 2. præmie: Blue Dancer stel fra Medusa til en værdi af over 1000 kroner: 

Louise Hermansen, Risskov

Øvrige konkurrencer

Vindere af valgfri gave samt halvårsabonnement på Magsinet LIV:

Hanne Andersen

Bente Grunnet

Vindere af valgfri gave samt halvårsabonnemet på BO BEDRE:

Fine Sommer

Dorthe Heintz

Vindere af 1 stk. Bosch PLR 15 lasermåler til en værdi af 499 kroner:

Else Lund, Tørring

Finn Rombak, Ølstykke

Michael Jeppesen, Nørre Alslev

Vindere af 1 stk. Android tablet samt halvårsabonnement på Gør Det Selv til en værdi af 1429 kroner:

Jane Green, Fredericia

Sune Ploug, Nyborg

Vinder af 1 stk. Cobra Speedheater til en værdi af 2599 kroner:

Jytte Sørensen, Hasselager

Vinder af rejsegavekort til Happydays til en værdi af 3000 kroner:

Susanne Knudsen, Ballerup

Vinder af iPad Air 2 til en værdi af 3799 kroner:

Lotte Nansen, Gudbjerg

Vinder af den store valg konkurrence til en værdi af 10.000 kroner:

1. præmie (fadøl)

Hans Jensen, Haderslev

2. præmie (parfume og boxershots)

Kasper Bloch, Silkeborg

Christoffer Jønsson, Aalborg

Martin Sørensen, Stege

Vindere af 1 stk. SCRAPE til en samlet værdi af 3.995 kroner:

Helle Justesen, Kolding

Belinda Andersen, Mørkøv

Arne Folkersen, Holmegaard

Elna Larsen, Sulsted

Annette Mikkelsen, Vig Sj.

Susanne Knudsen, Ballerup

Torkild Engberg, Holbæk

Johnna Hansen, Måløv

Bent Asmussen, Aabenraa

Laurids Juhl, Vojens

Charlotte Winther, Skibby

Hans Rasmussen, Vonge

Ea Møller-Pedersen, Tønder

Anni Ramsdahl, Skive

Ove Toftvand, Faxe

Jane Elsborg, Skødstrup

Niels-Christian Braad, Randers

Amalie Hansen, Hørning

Tage Kristensen, Skive

Hanne Karin, Silkeborg

Bent Nielsen, Silkeborg

Lilian Stærkjær, Hellerup

Poul Henrik Christensen, Snedsted

Inger Jessen, Struer

Inger Eriksen, Ejstrupholm

Frederik Nielsen, Løgumkloster

John Lausen, Valy

Vicki Andersen, Aarup

Tonny Olsen, Brønshøj

R. Ravn, Aabenraa

Ingelise Lund, Haslec

Lis Vejby, Rødovre

Hanne Jensen, København

Laila Holdt, Aalborg

Birgit Svensson, Ballerup

Eva Jensen, Bagsværd

Anne Dorthe Bruun, Billum

Tove Andersen, Skanderborg

Susanne Munch, Vejle

Susanne Tafdrup, Kokkedal

Inge Houlberg, Herlev

Steen Nielsen, Herning

Lars Vraabøl, Solbjerg

Annette Madsen, Odder

Lena Svendsen, Kastrup

Ole Madsen, Randers

Chanette Jacobsen, Holmegaard

Ole Christensen, Vig

Gunner Dahl, Brønderslev

Mona Rydder, Herning

Kirsten Lorentsen, Esbjerg

Margaret Bang, Odense

Jette Nielsen, Charlottenlund

Lisbeth Læntver, Kr. Hyllinge

Birgite Rasmussen, Brøndby

Kirsten Houmøller, Ballerup

Poul Rasmussen, Videbæk

Ingelise Kristensen, Glesborg

Hanne Gould, Aarhus

Lisbeth Slits, Føllenslev

Gurli Wind, Haderslev

Pia Søblik, Gesten

Susie Gjerløv, Brønderslev

Karen Larsen, V. Skerninge

Henning Toxværd, Ballerup

Helena Heintze, Odense

Rie Dieckmann, Herning

Aase Bøge, Frederiksberg

Kurt Kristensen, Sjørring

Henrik Toudal, Odense

Mona Ancher, Herlev

Lizzie Hansen, Vejle

Jens Kristensen, Gjerlev J.

Birgitte Maxwell, Hjørring

Kai Rasmussen, Kjellerup

Angela Toft, Vordingborg

Birthe Bak, Dronninglund

Annemarie Mosgaard, Aabenraa

Elin Petersen, Grenaa

U. Sørensen, Glostrup

M.L. Köpke, Hundslund

Pia Hansen, Odense

Dorthe Nejrup, København

Ose Kring, Sønderborg

Lena Nielsen, Roskilde

Ingrid Christensen, Odense

Anne Nissen, Brønderslev

Lis Lund, Kjellerup

Mette Rosenkilde, Randers

Inge Nørrelykke, Nyrup

Birger Brix, Nyrup

Rita Jensen, Veksø Sj.

Anita Feldskou, Brønshøj

Poul Hansen, Ishøj

Connie Devantier, Korsør

Susanne Sørensen, Kirke Hyllinge

Karin Petersen, Højslev

Niels Græsholm, København

Michael Jensen, Esbjerg

Sommerkalender:

Vivi Larsen, Odense

Emme Overgaard, Otterup

Vibeke Espersen, Ballerup

Jette Wiig, Hillerød

Steen Jørgensen, Augustenborg

Birgitte Jensen, Toftlund

Britta Bjerregaard, Tønder

Anita Tomlinson, Egernsund

Joland Leinenbach, Nr. Nebel

Hanne Larsen, Outrup

Holger Jensen, Aabenraa

Ulla Fraefel, Haderslev

Rita Lange, Rødekro

Kirsten Bruun, Kragerup

Annelise Ovesen, Greve

Johan Olsen, Brøndby

Lars Sandersen, Odense

Birthe Andersen, Hadsund

Denise Clausen, Tårnby

Efterårskalender:

Hanne Jensen, Rødby

Dorthe Pihl, Albertslund

Dan Lindenskov, Holbæk

Erling Kirkensgaard, Kr. Hyllinge

Lisbeth I. Kristensen, Hejnsvig

Jette Klug, Frederiksberg

Kim Olsen, Rødvig

Kennet Baadsgaard Andersen, Storvorde

Dorte Fischer, Vissenbjerg

Klaus Steffensen, horsens

Birthe Albertsen, Frederikshavn

Jesper Eriksen, København

Martin Jensen, Aarup

Lena Henriksen, Borre

Julekalender

1. låge: Elisabeth Lennert, Gilleleje

2. låge: John Sørensen, Skibby

3. låge: Hanne Jørgensen, Skovlunde

4. låge: Else Petersen, Als

5. låge: Erik Carlsen, Viby

6. låge: Esben Lindstrøm, Almind

7. låge: Helle Toustrup, Nørre Snede

8. låge: Bolette Danvold, Trænekær

9. låge: Aase Jensen, Haderslev

10. låge: Martin Jensen, Vig

11. låge: Frank Sørensen, Odense

12. låge: Astrid Rahr, Ballerup

13. låge: Kirsten Scholz-Jensen, Horsens

Søren Rosborg, Kalundborg

Pia Madsen, Søborg

Birgit Bjørnbak, Ølstykke

Pia Jensen, Frederikssund

Bente Madsen, Hjortshøj

Birgit Haumann, Bramming

Erling Jensen, Valby

Finn Svendsen, Aalestrup

14. låge: Ole Andersen, Herning

15. låge: Laila Hindsgaul, Vissenbjerg

16. låge: Verner Lyngb, Aalborg

17. låge: Kathe Larsen, Haslev

18. låge: Gitte Espersen, Kastrup

19. låge: Anton Bruun, Trige

20. låge: Guri Jensen, Fredericia

21. låge: Kim Nielsen, Odense

22. låge: Søren Olsen, Taastrup

23. låge: Martin Jespersen, København

24. låge: Mikael Nielsen, Vejle

25. låge: Birgit Strøm, Frederikssund

26. låge: Mark Larsen, Frederiksværk

27. låge: Else Knudsen, Ramløse

28. låge: Irene Winther, Hundested

29. låge: Ole Løv, Havnelev

30. låge: Anne Nissen, Borup

31. låge: Ole Andersen, Roskilde

32. låge: Torben Simonsen, Thy

27 januar 2015
0

Deltag i idényts julekalender

Tilmeld dig idényt store julekalender og deltag i en ny, spændende konkurrence hver dag. Vær desuden med i kampen om hovedpræmien, som er...

0

Karins eventyr-krukke vandt

Så er Danmarks smukkeste krukke fundet.

0

Vind Tefal OptiGrill

Vi udlodder 10 stk OptiGrill Innovation fra Tefal. Præmier for ialt 18.500 kr.

0

Vindere: John og Annette har Danmarks grimmeste have

John og Annette Larsen fra Havndal fortjener i den grad at vinde 1. præmien i konkurrencen 'Danmarks grimmeste have'. De har altid elsket...

0

Vindere af idényts store påskekonkurrence

Pia fik drengene med Pia fra Middelfart vandt den store påskekonkurrence og en Bosch GL80-støvsuger med dette søde foto af to drenge i dyb...

0

Konkurrencevindere

Her kan du finde navnene på vores vindere af konkurrencer i 2014.